اخبار

۳۰ ژوئن ۲۰۱۸

بیرانوند در تیم منتخب گاردین

با پایان یافتن بازی های مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، رسانه های مختلف که نشریه گاردین انگلیس هم یکی از آنها بوده، اقدام به معرفی تیم منتخب این مرحله کرده اند.گاردین با استناد به آرای کاربران و خوانندگان این سایت و با ارزیابی ۴۸ بازی انجام شده و عملکرد تمام ۷۳۶ بازیکنی که در مرحله گروهی حضور داشتند، این تیم را معرفی کرده است تیمی که علیرضا بیرانوند، سنگربان تیم ملی ایران دروازه بان آن است.

گاردین درباره سنگربان تیم فوتبال پرسپولیس که در مرحله گروهی تنها دو گل خورد (یکی از اسپانیا و یکی از پرتغال) و پنالتی کریستانو رونالدو را مهار کرد، نوشته است: طبق نظر خوانندگان ما، علیرضا بیرانوند شایسته حضور در دروازه است و بحث کردن درباره اشتباه بودن انتخاب آنها بسیار سخت است. او پیش از تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای، دوران کودکی سختی داشت و در یک مقطع از زندگی اش حتی در خیابان های تهران می خوابید و به کارهایی مانند ماشین شویی و تحویل پیتزا به مشتریان مشغول شد. بیرانوند در روسیه درخشان بود. مهار پنالتی کریستیانو رونالدو برابر پرتغال تنها یکی از سایه روشن های عملکردی بود که او در چند واکنش طراز اولش داشت و پرتاب دست های بلند و دقیق او بارها زمینه ساز حملات تیم ملی ایران شد.

گاردین در ادامه می نویسد: بیرانوند پیش از آغاز جام جهانی گفته بود من میخواهم در جام جهانی بدرخشیم و شاید بعد از آن بتوانم به یک تیم بزرگ اروپایی ملحق شوم. من دوست دارم برای لیورپول یا پاری سن ژرمن بازی کنم بیرانوند با عملکردی که ارائه کرد قطعاً پیشنهادهای کمی نخواهد داشت. بعد از سه بازی میانگین نمره عملکرد او ۸،۶۷ بود که بالاترین نمره در میان تمام بازیکنان حاضر در روسیه بود.