اخبار

۱ ژوئیهٔ ۲۰۱۸

حذف آرژانتین، پایان نسل طلایی

آرژانتین در دیداری جذاب و پرگل، با نتیجه ۳-۴ مقابل فرانسه شکست خورد و به این ترتیب، یک نسل طلایی فوتبال این کشور، بدون کسب جام در رقابتهای ملی به کارش پایان داد. آرژانتینی ها که در ابتدای نیمه دوم، با نتیجه 2-1 پیش افتاده بودند، در ادامه با ارائه نمایشی پراشتباه در فاز دفاعی، 4-3 مغلوب شدند و از دور رقابت ها کنار رفتند. این به معنی پایان نسلی از بازیکنانی است که به سه فینال (یک جام جهانی و دو کوپا آمه ریکا) رسید اما هرگز نتوانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

خاویر ماسچرانو که در این رقابتها بسیار ضعیف کار کرد، در ۳۴ سالگی دیگر شانسی برای ادامه حضور در تیم ملی آرژانتین ندارد. گونسالو ایگواین ۳۱ ساله هم نتوانست در روسیه، بازیهای خوبش با پیراهن یوونتوس را تکرار کند و دراین رقابتها بیشتر نیمکت نشین بود. سرخیو آگوئرو که گلش در ثانیه های پایانی، کمی آلبی سلسته را امیدوار کرد، نیز ۳۰ ساله است؛ مانند آنخل دی ماریا که گل تماشایی اش، در نهایت ثمری برای آرژانتین نداشت.

اما مهمتر از همه اینها، لیونل مسی است که به تازگی تولد ۳۱ سالگی اش را جشن گرفت و با این ناکامی، بعید نیست که بار دیگر از بازی های ملی خداحافظی کند؛ وداعی که این بار می تواند همیشگی باشد.